اماکن تاریخی شهر دبی

اماکن تاریخی شهر دبی

نتیجه تصویری برای موزه دبی

موزه دبی، در سال ۱۹۷۰ داخل قلعه‌ای به نام قلعه فهیدی افتتاح شد. از این قلعه برای دفاع از شهر دبی در برابر قبایل جنگجوی همسایه استفاده می‌شد و در زمان‌های مختلف تاریخ، به عنوان مقر حکومت، اقامتگاه امیر، انبار مهمات و زندان نیز مورد استفاده قرار می گرفت. دیوارهای این قلعه از مرجان و صدف دریا ساخته شده‌اند که با آهک به هم چسبیده‌اند.

نتیجه تصویری برای قلعه فهیدی

موزه عجمان، نیز یکی از جاذبه‌های گردشگری مشهور دبی است که بسیاری از گردشگران در آن می‌توانند با انواع و اقسام رسومات مردم و فرهنگ قببله‌ای آن آشنا شوند. در این بخش محل‌هایی برای گیاه درمانی قرار دارد که می‌توانید از آن‌ها خرید کنید.

تصویر مرتبط

مسجد بستاکیا، ممکن است که بزرگ‌ترین و پر زرق و برق‌ترین مسجد امارات متحده نباشد. ولی در شمار زیباترین مسجدهای امارات قرار دارد. این مسجد کوچک و زیبا دارای مشبک کاری‌های نفیس است که زیبایی خاصی به نمای بیرونی و سفید رنگ مسجد داده است. در کنار این مسجد آخرین بقایای دیوار شهر دبی قابل مشاهده است که در اواسط قرن نوزدهم از گچ و مرجان توسط مردم بومی ساخته شد.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

شغل و منبع درآمدزایی مردم دبی

شغل و منبع درآمدزایی مردم دبی

تصویر مرتبط

مهم‌ترین شغل و منبع درآمدزایی مردم دبی، از معاملات تجاری با خارجی ها نشات می‌گیرد. به همین علت آنها در خرید و فروش بسیار ماهر هستند. به جز درآمد حاصل از نفت و معاملات تجاری، سفر هزاران گردشگر در سال، به این جزیره کوچک رونق خاصی بخشیده است.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

منشا نام گذاری شهر دبی

منشا نام گذاری شهر دبی

وجه تسمیه دبی:

نتیجه تصویری برای دبی

نام «دبی» از دو حرف (د) و (با) تشکیل شده، «دُبا» نام نوعی ملخ کوچک است. این نوع ملخ در زمان گذشته در این منطقه وجود داشته است، به همین علت نام منطقه را “دُبا” گذاشتند که درگذر زمان به دوبی تبدیل شده است. همچنین در زبان فارسی برخی به اشتباه و به سبب آوانویسی از روی سایر زبان‌ها، نام این شهر را «دوبی» نوشته‌اند.

دهکده میراثی دبی۲

دهکده میراثی دبی۲

یک نکته بسیار جالب در خصوص دهکده میراثی دبی آن است که با وجود قدمت این روستا، هنوز عده ای از مردم بومی و قدیمی دبی، در این روستا سکونت داشته و برای گذران زندگی، سبک و سیاق زندگی ساکنان اولیه و مردمان قدیمی دبی را ادامه می دهند! آنان برای ادامه زندگی به صید ماهی و مروارید پرداخته و زندگی بسیار ساده ای دارند.
بازدید از این روستای تاریخی برای گردشگران علاقمند به تاریخ، همچون سفر با ماشین زمان به دوران گذشته و تماشای زنده تاریخ است. گردشگران تور دبی در جشنواره های غذاهای محلی و صنایع دستی این دهکده خاطره ای فراموش نشدنی خواهند داشت.

تصویر مرتبط

یکی از نکات بسیار جذاب بازدید از دهکده میراثی دبی برای گردشگران، حاشیه این روستا است. چرا که در خارج از دهکده میراثی چندین فروشگاه صنایع دستی برای تهیه یادگاری و سوغاتی قرار دارد. همچنین تعدادی کافه رستوران، کمی دورتر از دهکده میراثی دبی احداث شده تا گردشگران پس از بازدید از روستای قدیمی و خرید از فروشگاه ها، برای رفع خستگی و صرف یک فنجان قهوه عربی یا چای در این کافه ها نشسته و از تماشای منظره زیبای خور نهایت لذت را ببرند. خور دبی یکی از زیباترین جاذبه های منطقه است.

تصویر مرتبط
از آنجایی که شهر دبی در فصل تابستان برگزار کننده جشن های با شکوه، برنامه های تفریحی شاد و خانوادگی و سرگرمی های اختصاصی برای کودکان و نوجوانان و همچنین حراج های بی نظیری در جشنواره تابستانی دبی می باشد. تور تابستانی دبی یکی از مهیج ترین و شادترین تورهای تفریحی خانوادگی است که نباید آن را از دست داد.

دهکده میراثی دبی۱

دهکده میراثی دبی۱

شهر دبی در کشور امارات متحده عربی، یکی از مناطق گردشگری بسیار مشهور در سراسر جهان است که به دلیل جاذبه های توریستی فراوان و بسیار خاصی که دارد، پذیرای خیل عظیمی از گردشگران، به خصوص هموطنان ایرانی می باشد. ساختار شهر دبی به گونه ای است که هر شخصی با هر سلیقه ای از حضور در این شهر لذت می برد. از یک سو آثار تاریخی و محله های قدیمی در این شهر به وفور یافت می شود و از سوی دیگر امکانات تفریحی بسیار مدرن و جذابی در شهر دبی فراهم آورده شده است که مشابه برخی از آن ها را در هیچ کجای جهان نخواهید یافت.
همچنین جمعیت بالای ایرانیان ساکن دبی، سبب شده تا سفر به این شهر و برقراری ارتباط با فروشندگان و مسئولین مراکز تفریحی برای ایرانیان بسیار آسان و لذت بخش باشد. اگر یکی از طرفداران آثار باستانی و بناهای تاریخی هستید، یا به مطالعه تاریخ علاقه دارید، بازدید از دهکده میراثی دبی را به هیچ عنوان از دست ندهید. دهکده میراثی یکی از اماکن تاریخی شهر دبی است که میان علاقمندان به بناهای قدیمی و آثار باستانی، محبوبیت بسیاری دارد. بسیاری از گردشگران در طول سال برای بازدید از این دهکده قدیمی به شهر دبی سفر می کنند.

قریه التراث یا دهکده میراثی دبی کجاست؟

دهکده میراثی دبی

دهکده میراثی که به زبان عربی قریه التراث نامیده می شود، یکی از روستاهای قدیمی شهر دبی است که در نزدیکی بنای تاریخی دیگری به نام خانه شیخ سعید آل مکتوم، در ناحیه دهانه خور واقع شده است.

سافاری لند دبی ۲

سافاری لند دبی ۲

نتیجه تصویری برای سافاری در دبی

مسافران در طول مسیر می توانند به بازدید از مزارع پرورش شتر و همچنین روستاهایی که در مسیر وجود دارد بپردازند. بعلاوه دیدنی هایی نظیر مسجد قدیمی امارات، جمعه بازار و کوه حجر نیز در مسیر گردش با سافاری لند قرار دارند که گردشگران در صورت تمایل می توانند از آن ها بازدید نمایند.
اما هنوز این گردش چند ساعته به پایان نرسیده است. بلکه در انتهای این مسیر پر فراز نشیب، اتومبیل ها به یک اردوگاه سنتی می رسند که مردم بومی، با سبک زندگی سنتی آن را اداره می نمایند. گردشگران در این کمپ و در زیر نور ستارگان بی شمار آسمان کویر شام خود را میل نموده و از برنامه های شاد و سرگرم کننده ای همچون اجرای موسیقی زنده لذت می برند. بعلاوه علاقمندان می توانند لباس های سنتی عربی پوشیده و با آن ها عکس یادگاری بگیرند و بانوان نیز دست های خود را توسط حنا با طرح های سنتی تزیین نمایند.

نتیجه تصویری برای سافاری در دبی

یک نکته بسیار مهم آن است که به دلیل تکان های نسبتا زیاد اتوموبیل در هنگام پرش از روی تپه ها، ممکن است این تفریح برای بانوان باردار و کودکان زیر چهار سال زیاد مناسب نباشد. البته می توانید در ابتدای مسیر از راننده درخواست کنید با سرعت کمتری حرکت کند تا این افراد نیز از گردش با سافاری لذت ببرند.
علاوه بر تمامی دیدنی ها و تفریحاتی که تجربه آنها فقط و فقط در دبی امکان پذیر است، شهر دبی به دلیل برگزاری جشنواره تابستانی دبی، که با تخفیف های بی نظیر و برنامه های سرگرم کننده برای خانواده ها همراه است، انتخاب بسیار مناسبی برای تور تابستانی می باشد.

سافاری لند دبی ۱

سافاری لند دبی ۱

کشور امارات متحده عربی و مخصوصاً شیخ نشین دبی یکی از مقاصد گردشگری بسیار محبوب نزد ایرانیان و بسیاری از مردم سراسر جهان است. شهر دبی اگرچه آب و هوای گرمی دارد، اما به دلیل دارا بودن اماکن تفریحی فوق العاده بی نظیر، مناطق تاریخی، بازارها، برگزاری جشنواره ها و… در تمام طول سال پذیرای میهمانان تور دبی است. بسیاری از دیدنی ها و تفریحاتی که شهر دبی برای مسافرین فراهم نموده است، در هیچ نقطه از دنیا وجود ندارد.
یکی از تفریحات بسیار هیجان انگیز دبی، سافاری نام دارد که مربوط به حاشیه شهر دبی می شود.

کویردبی

Safari Land Dubai جذابیت در دل کویر

در حاشیه شهر دبی مناطق کویری بسیاری وجود دارد، اما جالب است بدانید که یکی از هیجان انگیزترین و جذاب ترین تفریحاتی که عده بسیاری از گردشگران برای تجربه آن به دبی سفر می کنند، در دل کویر است! سافاری لند یا سافاری پارک، نام این تفریح هیجان انگیز است که حدود ۳ الی ۴ ساعت به طول می انجامد.
در این سفر چند ساعته گردشگران سوار بر اتوموبیل های چهار محوره که توسط رانندگان خبره و کار آزموده هدایت می شود، به تماشای مناظر بسیار زیبای کویر و تپه های شنی می پردازند. اما این تنها بخشی از گردش سافاری لند است. بخش هیجان انگیز این تفریح مربوط به پرش با اتومبیل از روی تپه های عظیم شنی و حرکت ماشین با سرعت زیاد است که برای مسافران دبی هیجان بسیار زیادی دارد.

نتیجه تصویری برای سافاری در دبی

متفاوت ترین پارک آبی جهان،آتلانتیس۲

متفاوت ترین پارک آبی جهان،آتلانتیس۲

تصویر مرتبط

بلندترین و هیجان انگیزترین سرسره پارک آکواونچور Leap of Faith نام دارد که ارتفاع آن ۲۷ متر بوده و در میانه مسیر، افراد از یک تونل شیشه ای که در اطراف آن کوسه های زنده در حال شنا هستند، عبور می نمایند.
دومین سرسره آبی هیجان انگیز پارک آبی آتلانتیس The Rapids نام دارد و مانند یک رودخانه خروشان است که در مسیر آن آبشارها و گودال هایی وجود دارد و گردشگران با کمک تیوب ها بر روی آن سواری می کنند.

نتیجه تصویری برای پارک ابی آتلانتیس

اگرچه پارک آبی آتلانتیس دارای سرسره های بسیار هیجان انگیز با سرعت بالا است، اما می توان این پارک را یکی از انواع پارک های آبی مناسب برای خانواده هایی با فرزندان خردسال دانست. چرا که در بخشی از پارک آکواونچور، استخرهای مخصوص کودکان طراحی شده است. این استخرها نیز به نوبه خود دارای مسیرهای شیب دار و سرسره های آبی جذاب هستند که در عین هیجان انگیز بودن برای کودکان، بسیار ایمن می باشند.

نتیجه تصویری برای پارک ابی آتلانتیس

بسیاری از ایرانیان و مسلمانان، اگرچه به شنا و بازی در پارک های آبی علاقه دارند، اما تمایل به پوشیدن مایو در این استخرها را ندارند. به همین سبب است که پوشیدن مایو در پارک آبی آتلانتیس اجباری نیست و می توانید با هر لباس راحتی که تمایل داشتید از شنا و آب تنی در این پارک لذت ببرید. مدیریت پارک به دلایل امنیتی، پوشیدن مایو را تنها به هنگام استفاده از سرسره ۲۷ متری الزامی می داند.
اگرچه آکواونچور یکی از متعلقات هتل آتلانتیس می باشد، ورود به این پارک آبی برای تمامی علاقمندان آزاد بوده و صرفا مبلغ مشخصی ورودیه از گردشگرانی که ساکن هتل نیستند، دریافت می شود. اما ساکنین هتل آتلانتیس می توانند به مقدار نا محدود و به صورت کاملا رایگان از امکانات این پارک آبی خارق العاده استفاده نمایند.

متفاوت ترین پارک آبی جهان،آتلانتیس۱

متفاوت ترین پارک آبی جهان،آتلانتیس۱

شهر دبی یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری برای مردم تمامی نقاط جهان است. این شهر دارای مراکز خرید و تفریحی بسیار خاص و متنوعی می باشد که برای افراد با سلیقه های متفاوت، مناسب است.
یکی از دلچسب ترین تفریحاتی که در هوای گرم دبی برای گردشگران تدارک دیده شده است، انواع پارک های آبی است. پس تور تابستان دبی را از دست ندهید، چرا که در داخل و اطراف شهر دبی تعداد بسیاری پارک آبی وجود دارد. اغلب این پارک ها دارای یک یا چند تم خاص بوده داستان های خاصی را دنبال می کنند که برای توریست ها بسیار جذاب است.پارک آبی آتلانتیس

آکواونچور، پارک آبی آتلانتیس و سرسره های غول پیکر

پارک آبی آکواونچور که عده بسیاری آن را به نام پارک آبی آتلانتیس می شناسند، یکی از پر طرفدارترین، بزرگترین و هیجان انگیزترین پارک های آبی دبی است. شهرت این پارک که ۱۶۹۹۷۴ متر مربع مساحت دارد، به دلیل آن است که پارک آبی آتلانتیس در واقع متعلق به هتل بزرگ آتلانتیس، واقع در نخل جمیرا (یکی از جزایر نخلی آتلانتیس) می باشد.

پارک آبی آتلانتیس-2
شاید بتوان پارک آبی آکواونچور را هیجان انگیزترین پارک آبی دبی نامید. این پارک دارای تعداد بسیار زیادی سرسره آبی صاف و مارپیچ با ارتفاع و شیب های متفاوت است که هریک برای سلیقه ای خاص طراحی گردیده اند.

اشنایی با دبی

اشنایی با دبی

نتیجه تصویری برای دبی

دبی شهری به وسعت کویر در همنشینی سواحل خلیج همیشه فارس به بلندای برج های مدرن و به تاریخ و فرهنگی کهن و… . شهر دبی یکی از عجایب هفتگانه جهان مدرن است. تقریبا یک دهه پیش دبی شهری پوشیده از شن و ماسه بود. اما امروزه شن و ماسه، جای خود را به آسمان خراش های مربوط به آینده لوکس و ویلاهای دنج و منحصر به فرد پراکنده در اطراف ساحل داده است . این شهر دارای بیابان های جذاب، سواحل زیبا، هتل های لوکس و مراکز خرید بسیاری است که سالانه میلیون ها نفر گردشگر را به خود جذب میکند و این گردشگران می توانند از طیف وسیعی از خدمات در تور دبی بهره مند شوند.

نتیجه تصویری برای دبی

  • واحدپول: واحد پول درهم است
  • مساحت: شهر دبی در حال حاضر از سمت جنوب غربی در امتداد ساحل و به جهتی که ابوظبی قرار دارد، در حال گسترش یافتن است. مساحت شهر ۴۹۷٫۱ مایل مربع (۱٬۲۸۷٫۴ کیلومتر مربع) می‌باشد.
  • جمعیت : جمعیت این شیخ‌نشین تا سال ۲۰۰۹ میلادی ۱٬۷۷۱٬۰۰۰ بوده است و تراکم جمعیت بیش از ۴۰۸٫۱۸ بر کیلومتر مربع است که این مقدار بیش از ۸ برابر کل کشور می‌باشد.
  • زبان رسمي دبی : زبان رسمی، عربی است. هر چند انگلیسی ، هندی ، مالایی و اردو نیز صحبت می کنند.
  • دین : اسلام، دین رسمی امارات متحده عربی و به تبع آن شهر دبی است و در سطح گسترده اجرا می شود.
  • اقتصاد : اقتصاد دبی متکی به نفت نیست. زیرا که کمتر از ۶٪ درآمد این کشور از محصولات نفتی و گاز است. برای غیر نفتی کردن اقتصاد، دبی و با ساخت املاک، گردشگری، صادرات مجدد، تبدیل شدن به هاب منطقه، تبدیل شدن به مرکز مالی منطقه، اقتصاد خود را متنوع کرده است.