سفرنامه تور دبی۴

سفرنامه تور دبی۴

روز چهارم
نزدیک ظهر بود که به پارک آبی یاس رفتیم. براین نگهداری وسایل در پارک آبی نیاز به کمد داشتیم که با توجه به حجم وسایلمون به ما کمدی با همان قیمت دادند یعنی اگر وسایلمون کمتر بود کمد ارزانتری به ما می دادند. پس توصیه می کنم وسایل زیاد با خودتون نبرید چون اصلا نیازی نیست. بعد دستبند های مختلف با قیمتها و سرویسهای مختلف وجود داشت که ما ۲۵۰ درهم دادیم و دستبند برنز گرفتیم. طبق این دستبند می توانستیم یک روز نامحدود در صف معمولی (چون دو تا صف داشت) از پارک آبی استفاده کنیم.
بعد از خوشگذرانی در پارک آبی با کلی خستگی و کوفتگی به هتل برگشتیم. چون روز آخر بود و فردا بلیط داشتیم، با تمام خستگی کمی استراحت کردیم و به سمت باغ پروانه ها حرکت کردیم. کمی هم موقع برگشت خرید و خیابان گردی کردیم.
نتیجه تصویری برای پارک ابی یاس
روز پنجم
امروز روز آخر سفر ما بود و تصمیم داشتیم به سیتی سنتر دیره برویم. چون نزدیک فرودگاه بود پس چمدانها رو بستیم و با تاکسی ۷۰ درهم دادیم و رفتیم سیتی سنتر دیره . در آنجا چمدانها را به انبار تحویل دادیم و سه ساعتی به خرید و گشت و گذار گذشت، قیمتها خوب بود و لباس و کیف و کفش و ادکلن های خوبی خریدیم. یک بستنی خوش مزه هم خوردیم. بعد چمدانها را تحویل گرفتیم و به سمت فرودگاه باز هم با تاکسی به راه افتادیم. پرواز ما ساعت ۱۸ بود که باز هم ۳ ساعت زود تر رسیدیم و بارها را تحویل دادیم و به کشور عزیزمان بازگشتیم.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

نتیجه تصویری برای سیتی سنتر دیره

سفرنامه تور دبی۳

سفرنامه تور دبی۳

روز سوم
امروز بعد از صبحانه مفصل از ایستگاه مترو اتحاد به دهکده جهانی رفتیم و بلیط ۱۵ درهمی تهیه کردیم و وارد شدیم. در دهکده جهانی نماد کشورهای مختلف دیده می شود. این دهکده آنقدر بزرگ و زیباست که واقعا جذبش شده بودم. کارناوال مصر خیلی جالب بود. هر قسمت این دهکده مربوط به یک کشور می شود که در ابتدای ورودی به قسمت هر کشوری نماد آن کشور ساخته شده است و داخل قسمت غرفه هایی کنار هستند که صنایع دستی و مجسمه هایی از نمادهای کشورها و چیزهای زیادی برای فروش دارند. از همه کشورها جالبتر هندوستان و مصر و تایلند و ایران بود. از دیدن قسمت کشور ایران واقعا به خودم بالیدم چرا که توریستهای زیادی رو به خودش جلب کرده بود. در غرفه های قسمت ایران صنایع دستی مانند انواع سفال، گلیم، گیوه و انواع خوردنیها مانند زعفران، آجیل، ادویه و … به چشم می خورد که طرفدارن زیادی داشت.
فروشگاه های دبی
برنامه های جانبی هم در دهکده جهانی بود مانند شو موزیکال، موسیقی محلی هر کشوری و … به نظرم خیلی خوب شد که امروز به دهکده جهانی آمدم.
موقع غروب به دبی مارینا رفتیم. هوا شرجی بود و خیلی زود خیس شدیم ولی از دیدن مناظر زیبای خلیج مارینا سیر نمی شدیم، این چشم اندازها رو فقط توی فیلمها میشه دید بسیار جالب و جذاب بود. هوا کم کم داشت تاریک می شد و نور پردازی های شب معروف دبی نمایی زیبا و بی نظیر به این شهر می داد.
نتیجه تصویری برای بازار ابن بطوطه
در یکی از هزاران رستورانی که آنجا بودند شام لذت بخش و خوشمزه ای خوردیم. انگار با خوردن این غذا ما تازه انرژی گرفته بودیم. پس به بازار ابن بطوطه رفتیم و کمی خرید کردم و آخر شب به هتل برگشتیم.
اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.
سفرنامه تور دبی۱

سفرنامه تور دبی۱

این بار تصمیم گرفتم ماجرای سفر به دبی را بنویسم . امیدوارم تجربیاتم برای مشتاقان سفر به دبی مفید باشه. اوایل تابستان تصمیم گرفتم تا گرما زیاد نشده با همسر گرامی یه سفر به دبی داشته باشیم. به همین خاطر کارهای رزو بلیط و هتل رو انجام دادم، این بار تصمیم گرفتم هتل شرایتون رو تجربه کنیم. چند تا واچر هم برای هتل و پارک آبی و … تهیه کردم. روز قبل از پرواز ۳۰۰ دلار ارز مسافرتی را هم از بانک ملت گرفتم.

 

سفرنامه دبی

 

پرواز رو ایران ایر انتخاب کردم تا بیشترین زمان رو استفاده کنم. پرواز ما ساعت ۸ صبح بود و سه ساعت قبل به فرودگاه امام رفتیم. بعد از تحویل چمدانها و گذر از گیت ها و چک شدن پاسپورت و ویزا بالاخره سوار هواپیما شدیم. همه چیز خوب بود و بعد از صرف صبحانه حدود یک ساعت و پنجاه دقیقه پرواز داشتیم و به فرودگاه دبی رسیدیم.
حالا دوباره چک کردن ویزا و گذرنامه و اسکن چشم باید انجام می شد. که حدود یک ربع وقت گرفت. کمی جلوتر چمدانها رو تحویل گرفتیم. ترانسفر های هتل ها نزدیک در خروجی بودند به کمک تابلویی که اسم من روی آن بود ترانسفر هتل خودمان را پیدا کردم و به هتل رفتیم. فاصله هتل تا فرودگاه زیاد نبود، مسیر هم خلوت بود و زود رسیدیم. برخورد پذیرش هتل خوب بود و اتاق رو سریع به ما تحویل دادند. وسط سالن پذیرش یک کافی شاب بزرگ و جذاب به همراه نخلهایی با ارتفاع زیاد بود. داخل اتاق که رفتیم ساعت حدود ۱۱ بود.

سفر به دبی
باید از زمان بیشترین استفاده را برد به همین خاطر من برای همان روز تور صحرا رزرو کرده بودم. حدود ساعت چهار راه افتادیم و یک ساعت بعد رسیدیم از طرف کمپانی آمدند هتل دنبال ما. هوا خیلی گرم بود یه بستنی و نارگیل خنک خوردیم. یه صحرا پر از تپه های شنی که ماشینها روش بالا و پایین می شدند، ما هم رفتیم. تفریح خوبی بود هوا هم از شهر خنک تر بود ولی هنوز گرم بود. از اسنوبورد هایی که آورده بودند هم استفاده کردیم و روی شنها کلی سر خوردیم. در آخر هم شتر سواری کردیم، تجربه جالبی بود. به کمپ رفتیم و قلیان، عکس با لباس محلی و یک عالمه خوراکی و غذاهای خوش مزه همه چیز سلف سرویس بود و نمایش رقص شمشیر هم پایان بخش این همه خوشی بود. حدود ساعت ۱۱ شب رسیدیم هتل.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

لذیذترین غذاها در دبی

لذیذترین غذاها در دبی

هر منطقه یا کشوری در دنیا غیر از ویژگی‌های فرهنگی، تاریخی یا قومی و ملیتی، دارای خوراکی‌ها و غذاهای منحصر به خود است، بنابراین بسیاری از گردشگران غیر از همه جذابیت‌هایی که یک منطقه برای آنها دارد، به دنبال تست کردن غذاها و خوراکی‌های آن نیز هستند. در این گزارش به بهترین غذاهایی می‌پردازیم که متعلق به کشور امارات و به‌ویژه شهر دبی است.

۱-شتر شکم پر

Turducken در کتاب رکوردهای گینس از “شتر شکم پر” به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پرحجم‌ترین غذاها نام برده شده است. از دید هر کسی که این غذا را امتحان کرده، چیزی ورای لوکس است. برخی اوقات تصور می‌شود که این غذا، افسانه‌ای بیش نیست و نقدهای بسیاری درباره‌ی آن شده است. با این حال، این شتر سوخاری خوشمزه، شگفت انگیز و بزمی در مراسم‌های قبیله‌ای اعراب سِرو شده و امروزه در خانه‌ی اشراف دبی تبدیل به جواهر مراسم‌ها شده است. این غذای شکم پر چندلایه‌ای از مرغ، تخم مرغ، ماهی و گوسفند همراه با گوشت شتر است.

۲- الهریس (Al Harees)

al harees کسانی که این غذا را امتحان کره‌اند، می‌دانند همان حلیم ایرانی است که با پخت طولانی گندم و بره تهیه می‌شود که دارای طعمی دلپذیر و بافتی نرم و دلنشین است. می‌توانید این غذا را با نمک یا شکر میل کنید و از طعم آن لذت ببرید.

۳- فلافل

Falafel_balls در خاورمیانه این غذا به نام طعامیا شناخته می‌شود و یکی از پرطرفدارترین غذاها در کشورهای عربی شرقی و هم چنین ایران است. هم چنین دارای شهرت پرطرفدارترین خوراکی فلسطین است. این غذا معادل سیب زمینی سرخ شده است و معمولا کنار غذا سِرو می‌شود.

۴- هوموس (Hummus)

humus هوموس، یک سس مشهور از فرهنگ خاورمیانه. این غذا با نخود، روغن زیتون، ارده، آبلیمو، سیر و نمک تهیه می‌شود. هوموس با نان پیتا و به عنوان پیش غذا سِرو می‌شود. هنگامی که صحبت از هوموس به میان می‌آید، نمی‌توان شاوارما را فراموش کرد! حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید.

۵- گجیا ( Ghuzi)

7-tharid_400 گجیا یکی از مشهورترین غذاهایی است که در اکثر رستوران‌های دبی سرو می‌شود و در میان پرافتخارترین غذاهای رستوران‌های این شهر قرار دارد. این غذا از بریان کردن یک بره‌ی کامل تهیه می‌شود و با برنج، سبزیجات و دانه‌های روغنی سرو می‌شود. اگر دوست دارید که طعم اصلی غذاهای دبی را بچشید، سفارش این غذا را فراموش نکنید.

۶- مجبوس (machboos)

machboos-2-sm_edited مجبوس، غذایی فوق‌العاده‌ ویژه شهر دبی که با بره‌ی ادویه زده، گوجه فرنگی، خورشت و برنج تهیه می‌شود. یک غذای مخصوص پرادویه که شهرت‌اش را با “لومی” به اشتراک می‌گذارد. برای وسعت بخشیدن به ذائقه‌تان، باید این غذا را امتحان کنید و هنگامی که مزه آن را چشیدید، دوباره سفارش ندادنش بسیار دشوار است.

۷- شاوارما (Shawarma)

PpyJR30XP4Lf4T شاوارما، غذای مشهور و پرطرفدار در دبی است که شهرت بسیاری در سرتاسر آسیا دارد. این غذا از گوشت بره و مرغ به همراه سبزیجات رنگارنگ، سیب زمینی سرخ شده، خیارشور و سس سیر تهیه می‌شود. امروزه طعم و آماده سازی این غذا در هر جا متفاوت است، با این حال، نمودار شهرت این غذا هیچگاه رو به پایین نرفته است.

۸- آش آسارایا (Esh asarya)

qatarcuisine recipes5 آش آسارایا که به عنوان “نان حارم” شناخته شده، نوعی کیک پنیر با روکش خامه‌ای است. با طعمی فوق‌العاده و بافت نرم، این غذا دارای جایگاه ویژه‌ای در دسرهای مشهور دبی است.

۹- تبوله (Tabbouleh)

tabbouleh2SM-1024x678 تبوله، نسخه‌ی گیاهی آشپزی عربی. این غذا یک سالاد است که به طور سنتی از بلغور، گوجه، خیار و جعفری ریزشده به همراه سیر و پیاز و روغن زیتون، آبلیمو و نمک تهیه می‌شود. این غذا نه تنها سلامت را تقویت، بلکه اشتها را نیز به روشی متعادل تحریک می‌کند.

۱۰- مهالابیا (Mehalabiya)

mahalabiya7 مهالابیا غذایی سرحال کننده دارای رگه‌هایی از گلاب و پسته است. این غذا در اصل یک پودینگ است و دسر مورد علاقه‌ی تمام سنین و گروه‌ها است. از این غذاهای ضیافتی لذت ببرید و طیف ذائقه‌تان را با چنین غذاهایی در دبی گسترش دهید!

بهترین رستوان‌ های دبی

بهترین رستوان‌ های دبی

بیشتر رستوران‌های دبی از ساعت ۶  بعداز ظهر باز می‌شوند و اکثر آنها داخل هتل‌ها قرار دارند اما رستوران‌های خوبی هم داخل شهر به‌صورت مستقل به طبخ غذا می‌پردازند. ممکن است در یک رستوران هندی غذاهای چینی و تایلندی نیز سرو شود. برخی از رستوران‌ها هم در شب‌های خاصی از هفته، غذاهایی متفاوت با منوی معمولی رستوران سرو می‌کنند. برخی از رستوران هم در تمامی هفته یا روزها و شب‌هایی خاص به‌صورت بوفه کار می‌کنند که می‌توانید با پرداخت مبلغی مشخص و قابل توجه، از همه‌ی غذاها و نوشیدنی‌ها میل کنید. وقتی به سراغ غذا در مکان‌های مختلف دنیا می‌رویم، غذاهای دبی بیش از حد عجیب و غریب است. برخی از رستوران‌های دبی تقریبا همه‌ی غذاهای ملی از سرتاسر جهان را به‌همراه بسیاری از غذاهای خوش طعم و مخصوص ذائقه‌ی عربی، در دبی سرو می‌کنند. دبی راهنمای میشلین (سیستم بین المللی امتیاز دهی رستوران‌ها) مخصوص به خود ندارد، اما آشپزها و رستوران‌های بسیار زیادی دارد که در جاهای دیگری تحت اعتبار این نشریه محبوب کار می‌کردند. هر رستورانی که در اینجا نام می‌بریم فقط جایی برای غذا خوردن نیست، بلکه دکور خیره کننده و منظره‌ی جذاب و شگفت‌انگیز آن تجربه‌ی غذای دلچسبی را به ما می‌دهد.

۱.Pierchic

01

پیرشیک مجموعه‌ای روی اسکله‌ای مجهز و مجلل است که به درون خلیج فارس پیشروی کرده است. رستوران پیرشیک علاوه بر غذاهای اروپایی برخی از بهترین غذاهای دریایی دبی را ارائه می‌دهد و در سال ۲۰۱۰ برای دومین بار به عنوان بهترین رستوران غذاهای دریایی دبی شناخته شد. این اسکله با محیطی رمانتیک و به دور از سر و صدا و شلوغی دبی، مناظری دست نخورده از خلیج نیلگون ارائه می‌دهد. برای دسترسی به این رستوران می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

۲٫ Margaux

02Julian Mercier، سر آشپز رستوران MARGAUX  بعد از مدت‌ها کار کردن در رستوران ۳۳ ستاره‌ی آلن دوکاس، این رستوران را افتتاح کرد. نه تنها غذا بلکه دکور این رستوران نیز الهام گرفته از محصولات مدیترانه‌ای فرانسه است. مهمان‌ها هم می‌توانند در اتاق غذاخوری سرپوشیده چوبی یا در زیر تاق‌های مشرف به فواره‌ی حیرت‌انگیز دبی، غذا بخورند. این رستوران که در شهر جزیره‌ای قدیمی سوق ال‌بهار قرار دارد از این آدرس قابل دسترس است.

۳٫ Eauzone

03فضای Eauzone در طول روز بسیار آرامش‌بخش است و احساسی از فضای One&Only Royal Miragee و دریای آرام آن‌سوی آن را القا می‌کند. با این حال، بعد از غروب آفتاب، این محل به مکانی زیبا و جذاب و رستورانی ایده آل تبدیل می‌شود. این طراحی زیبا به‌قدری عالی در کنار استخر قرار گرفته که تصور می‌شود در آب شفاف شناور است. راهرویی پیچ در پیچ روی استخر وجود دارد که ما را به رستوران می‌رساند، جایی‌که باری با محیط بسیار آرام دارد و در کنار استخر آن طناب‌های چادری بزرگ و پر زرق و برق، منظره‌ای شگفت آفریده است. برای دسترسی به این رستوران به اینجا مراجعه کنید.

۴. Majlis AL Bahar

04رستوران MAJLIS AL BAHARR بطور با شکوهی در ساحل جزیره خصوصی برج العرب قرار گرفته است. این رستوران هیچ دکوری ندارد و بطور ساده و سنتی با سنگ و میز تزیین شده، با این حال منویی بلندبالا از غذاهای مدیترانه‌ای و خاورمیانه‌ای را ارائه می‌دهد. این رستوران در حالی که چراغ‌های  شهر دبی در حال روشن شدن هستند، دارای موقعیتی عالی برای دیدن غروب خورشید است. همچنین این رستوران یکی از رمانتیک‌ترین مقاصد در دبی است.

۵.  AL hadheerah

05رستوران خوش نام و نشان Bab Al Shams Resortt، شصت دقیقه با ماشین از فرودگاه دبی فاصله دارد و در محلی دنج و احاطه شده توسط تپه‌های شنی قرار دارد که انگار آبادی‌ جدا افتاده است. در این رستوران مهمانان می‌توانند هنگام صرف غذا، از تماشای بازیگران اسب سوار و شمشیر باز، حرکات موزون و هنرمندان حنا لذت برده و برای ساعت‌ها سرگرم شده و اوقات خوشی خواهند داشت.

۶.  Zheng HE’S

06سرآشپزهای رستوران Zheng He’ss غذاهایی ارائه می‌دهند که آمیخته‌ای از غذاهای مدرن غربی با طعم و مزه غذاهای سنتی چینی است. چیدمان محیط رستوران به ابعاد این تلفیق می‌افزاید؛ روی محل بار اسکله‌ی کانالی قرار دارد که با پیچ و خم‌های فراوان به Madinet Jumeirah متصل می‌شود. این رستوران فضای ساده‌ی سنتی خود را حفظ کرده، در حالی که منظره‌ای زیبا از برج العرب و خلیج آن ارائه می‌کند.

۷. NOBU

07رستوران NOBUU که در هتل آتلانتیس قرار گرفته، تلفیقی از جدیدترین سبک غذاهای ژاپنی را با تاثیر گرفتن از غذاهای عربی ارائه می‌دهد، در حالی که Nobu غذاهای کلاسیک خود مانند غذای دلچسب و معروف ماهی cod سیاه سرخ شده که با سس شیرین میسو سرو می‌شود و خوراک ماهی yellowtail که به‌همراه برش‌های نازکی از فلفل jalapeño طعم دلچسبی به همراه دارد را حفظ کرده است. منوی این رستوران توسط بار سوشی و محیطی مدرن، شامل محیط‌های خصوصی برای گردهمایی‌های صمیمی‌تر تکمیل می‌شود. کلاس‌های آشپزی در اولین شنبه هر ماه برگزار می‌شوند که امکان یادگیری اسرار آشپزی این رستوران زنجیره‌ای مشهور در جهان را فراهم می‌آورد. این رستوران توسط سرآشپز معروف Matsuhisa Nobu برای معرفی مجدد غذاهای ژاپنی در سرتاسر جهان، ایجاد شده است.

۸. Hukama

08رستوران معروف HUKAMAA، نماد احترام به کشور چین است. این رستوران از کوکتل چای تا موسیقی لانگ آسیایی را ارائه می‌کند، اتاق غذاخوری کاملا براساس سبک چینی طراحی شده و غذا نیز به‌سبک معاصر چینی و در سبک‌های مختلف سنتی از ملل چین ارائه می‌شود. تراسی در فضای باز این رستوران قرار دارد که برای غذاخوری در هوای آزاد تعبیه شده و منظره‌ای حیرت انگیز از برج خلیفه ارائه می‌کند.

۹٫ Buddha Bar

2رستوران Buddha Bar به عنوان یکی از بهترین محیط‌های تفریحی در دبی است که در هتل Grosvenor Housee واقع شده و بخاطر مجسمه غول پیکر بودا، به این نام معروف شده است. در واقع در این مکان سه سالن رستوران، بار و سالن باز در هوای آزاد وجود دارد که روی دریای عرب قرار گرفته‌اند. بودا بار بیشتر بخاطر غذاهای منحصر به فرد، فضای متنوع و جذاب و صداهای مخوف آن مشهور است. این رستوران مجلل و فاخر تلفیقی از غذاهای سوشی، چینی و تایلندی ارائه می‌کند.

۱۰. AL Mahara

10رستوران Al Maharaa تصور زنده‌ای در پشت ساختمان برج العرب است. این رستوران در زیر آب یا “زیردریایی” نیست که شما را واقعا به آنجا ببرد بلکه تجربه‌ای فوق العاده و منحصر به فرد از غذاخوردن در آکواریومی وسیع به ما می‌دهد که منظره‌ی زیبایی را برای Al Mahara ایجاد می‌کند. میزهای غذاخوری توسط نور آبی رنگی که از اکواریوم‌ها ساتع می‌شود روشن شده و مهمانان از تماشای ماهی‌های درون آن خسته نمی‌شوند. نیازی به گفتن نیست که غذاهای این رستوران دریایی است و از تلفیق غذاهای شرق و غرب ارائه می‌شوند.

۱۱. Verre

11Verre توسط Gordon Ramsay سرآشپز بریتانیایی نظارت می‌شود و به‌خاطر توجه دقیق به جزییات شهرت دارد و ۱۲ ستاره‌ی Michelinn  را بدست آورده است. شاید به دلیل همین شهرت است که Verre اغلب مورد توجه اقشار مرفه دبی است. مکان آن سر راست و مستقیم است؛ پارچه‌ی کتان سفید خشک، کارد و چنگال ساده و دیوارهای شیشه‌ای بزرگ، فضایی لطیف و غیرقابل وصف ایجاد می‌کنند. این غذاها در بهترین ظروف تولیدی اروپا سرو می‌شوند.

۱۲٫ Rhodes Mezzanine

12تاکنون دبی راهنمای Michelin خود را نداشته، بنابراین به جای آن، سرآشپزهای ستاره‌دار Michelinn را به خدمت گرفته است. بهترین رستورانی که چنین سرآشپزهایی دارد در هتل Grosvenor house توسط Gray Rhodes مدیریت می‌شود که به طور ماهرانه ترکیبی حیرت‌انگیز از غذاهای انگلیسی-فرانسوی ارائه می‌کند. لیست مزه‌های جدید، استثنایی است و ادویه‌های تازه‌ی اروپایی را مورد استفاده قرار می‌دهد.

۱۳٫ Reflets par Pierre Gagnaire

13سرآشپز پییر گاگنیر که شهرت جهانی دارد بخاطر خلاقیت مثال زدنی‌ در آشپزی شناخته می‌شود. وی رستوران Reflets par Pierre Gagnaire را در فستیوال سیتی دبی افتتاح کرد. Reflets par Pierre Gagnaire ششمین رستوران وی تا امروز به شمار می‌رود و همانند دیگر رستوران‌هایش در لندن، پاریس و توکیو، موفقیت آمیز بوده است. غذاهایی که در Reflets par Pierre Gagnaire سرو می‌شود تجربه‌ای است که فقط می‌توان به عنوان عمیق “آشپزی تجربه‌گرا” توصیف کرد. مواد ترکیب شده در هر غذا، توسط آشپز برای طعم متنوع آن به‌گونه‌ای انتخاب می‌شوند که کاملا مکمل یکدیگر یا کاملا متضاد باشند. هر دو شیوه پخت موجب تجربه‌ای غیر منتظره، شگفت و فراموش نشدنی می‌شود.

گردش ۲۴ ساعته؛ دبی

گردش ۲۴ ساعته؛ دبی

دبی یکی از شهرها و شیخ‌نشین‌های هفت‌گانه امارات متحده عربی است. این شهر در جنوب ایران و حاشیه خلیج‌فارس و در شبه‌جزیره عربستان واقع ‌شده است. دبی بیشترین جمعیت را در میان هفت شیخ‌نشین کشور امارات دارد و بعد از شهر ابوظبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات است. اگرچه این شهر بر شن بنا شده و قدمت زیادی ندارد، اما جاذبه‌های زیادی دارد و سفر به این شهر خالی از لطف نیست.

Dubai city دبی شهر عجیبی است. از بلندترین برج دنیا تا ثروتمندترین ساکنان و ارزان‌ترین طلا را شامل می‌شود. زمانی دبی دهکده‌ی کوچک ماهیگیری در سواحل امارات متحده عربی بود اما اکنون به یکی از مراکز تجاری جهان ارتقا یافته است و شهری بین‌المللی به شمار می‌رود و شرکت‌های بسیاری در آن فعالیت دارند. به علت شهرت در زمینه‌های مختلف از مد گرفته تا معماری، دبی مقصد مسافرانی است که قصد دارند بعضی از لذت‌هایی که لازمه‌اش پول و ثروت است تجربه کنند. برای تجار امر بسیار عادی است که چند روزی در دبی بمانند یا حتی در سفرشان به مقصدی دیگر، توقف کوتاهی در دبی داشته باشند. برای اقامتی ۲۴ ساعته در شهر دبی بد نیست به مکان‌های زیر سری بزنید.

برج خلیفه (Burj Khalifa)

burj with fountains بااینکه برج خلیفه بالاترین نقطه جهان نیست، اما در رده‌ی بلندترین بناهای ساخته‌شده به دست انسان به شمار می‌رود. ارتفاع این بنا به حدود ۸۲۲ متر می‌رسد. با آسانسور به طبقه ۱۲۴۴ می‌رسید و زمانی که پا به بیرون می‌گذارید در بلندترین ناحیه خواهید بود و چشم‌انداز شگفت‌انگیزی از شهر و ماورای آن خواهید دید. زمانی که در برج هستید، در رستورانی که بر فراز برج است غذا میل کنید و از منظره‌ای بی‌نظیر لذت ببرید. حتما در عصر نمایش رقص فواره‌ها را که در دریاچه‌ی کوچک نزدیک برج اجرا می‌شود  ببینید. این نمایش ۳۰ دقیقه‌ای، رقص بی‌نقص ذرات آب با استفاده از ریتم موسیقی است و توسط هنرمندانی طراحی‌شده که فواره‌های هتل بلاجییو در لاس وگاس را ساختند.

مرکز خرید دبی (Dubai Mall of Emirate)

best shopping center گزینه‌های متنوع خرید، دبی را مشهور کرده است. مراکز خرید مجلل زیادی در سراسر شهر وجود دارند اما هیچ‌کدام به جذابیت مرکز خرید “مال” (Dubai Mall) در امارات نیست. مغازه‌ها به نسبت آنچه در سایر اماکن می‌بینید معمولی هستند اما ویژگی ممتاز و بارز این مرکز، منطقه اسکی سرپوشیده است. بیش از شست هزار تن برف در این مرکز که آب‌وهوای کنترل‌شده‌ای دارد به وجود آورده‌اند؛ در این مکان یک تله‌کابین، تله سیژ و سراشیبی‌های متعددی وجود دارند. دمای بسیار سرد این مکان بعد از گرمای سوزان کویر بسیار دل‌چسب و روح‌نواز است.

بازار بزرگ طلا (Gold Souk)

gold bazaar in Dubai قیمت طلا در جهان سر به فلک می‌کشد اما در دبی قیمت‌ها معقول هست و اگر قصد خرید دارید، جای مناسبی است. سری به بازار طلا بزنید؛ بازاری بزرگ که در آن طلا، پلاتین، الماس، نقره و جواهر به قیمت معقول و مناسب یافت می‌شود. فروشندگان از شما توقع چانه زدن دارند؛ بنابراین بگردید تا معامله بهتری انجام دهید.

برج العرب (Burj Al Arab)

burj in seaside شاید شناخته‌شده‌ترین ساختمان در افق دبی، برج العرب باشد که اثر تاریخی به شمار می‌رود و آن را هتلی هفت ستاره به‌حساب می‌آورند (که اگر پنج ستاره هم باشد، همه‌چیزتمام است)؛ این مکان برای افرادی که بی‌هیچ ابایی پول زیاد برای خرج کردن دارند آماده و محیا است. این امکان وجود دارد تا مشهورترین هتل دبی که نزدیک ساحل است به شما نشان دهیم-اگرچه بلندترین هتل جهان نیست- اما تنها راه درک بهتر، این است که برای یک‌شب اتاقی در آنجا رزرو کنید یا میزی در رستورانش که از گران‌ترین رستوران‌هاست رزرو کنید؛ از این طریق می‌توانید به طبقه بالا دسترسی داشته باشید و شهر را از چشم‌انداز دیگری تماشا کنید.

منطقه حفاظتی کویر دبی

Dubai desert area درست خارج از محدوده شهر، تپه‌های شنی کویر امارات متحده عربی به چشم می‌خورد که می‌توانید همراه توری که راهنما دارد آنجا را سیاحت کنید. شرکت‌های توریستی متعددی با جیپ‌های صحرانوردی یا شتر، تور روزانه به این مکان‌دارند؛ جایی که خطرات احتمالی حیات‌وحش بومی آن ممکن است شما را تهدید کند. بعضی بسته‌های تور شامل غذاهای سنتی کویر در چادرها و سرگرمی‌هایی چون موسیقی و اجرای سنتی منطقه هستند. دبی در همه‌چیز ترکیبی از قدیم و جدید، تجملات بیش‌ازحد و سنتی بودن شدید است؛ از معماری گرفته تا غذا و مد. مهم نیست که چه چیز شما را به این شهر ساحلی کشانده ولی یک‌چیز واضح است و آن فراوانی کارهایی هست که می‌تواند ۲۴ ساعت شما را پر کند و زمان هم کم آورد

روز سوم سفر به دبی

روز سوم سفر به دبی

روز سوم

مسیرهای روز سوم

پارک آبی «آکواونچر» (Aquaventure Waterpark)

سفر به دبی

پارک آبی «آکواونچر» یکی از بزرگ‌ترین استخر موجی در سراسر امارات محسوب می‌شود. چیزهای زیادی برای لذت بردن بزرگسالان و حتی بچه‌ها در اینجا وجود دارد. برای مدتی دوری از صدا و شلوغی هم که شده، چند ساعتی را در این پارک آب سپری کنید. مطمئنا لذت آن در خاطرتان خواهد ماند.

 • ساعات بازدید از ۱۰ صبح تا ۵:۳۰ عصر

بیابان گردی دبی

سفر به دبی

ظاهرا تنها امارات می‌تواند از یک بیابان خشک و بی‌آب‌وعلف، یک جاذبه‌ی توریستی بسازد. تورهای بعدازظهری کویر در دبی تا زمانی که خورشید غروب کند، شامل صحرانوردی (با ماشین) سندبوردینگ یا بالون هوای داغ بر بالای شن‌های روان است. بعد از همه‌ی این‌ها، می‌توانید در یکی از اردوگاه‌های عشایری به تماشای جشن سنتی بادیه‌نشینی مشغول شوید که با رقص شکم، خالکوبی حنا و شترسواری تکمیل می‌شود.

 • فاصله زمانی از پارک آبی تا بیابان ۳۷ دقیقه تاکسی
روز دوم سفر به دبی

روز دوم سفر به دبی

روز دوم

مسیرهای روز دوم

روستای میراث دبی

سفر به دبی

دوتا از چندین پروژه های میراثی دبی در کنار هم واقع شده‌اند. این مکان‌ها درست در دهانه‌ی نهر قرار دارند. اینجا می‌توانید خانه‌های ترمیم‌شده‌ی «باراستی» (barasti) را که از برگ درخت خرما و گل ساخته شده‌اند، تماشا کنید. این خانه‌ها ویژگی برجسته‌ی زندگی قدیمی اماراتی‌ها محسوب می‌شود. روستای مذکور ویترینی برای نمایش صنایع دستی قدیمی از جمله سفال، پخت‌وپز و بافندگی است.

منطقه‌ «باستاکیا» (Bastakia Quarter)

سفر به دبی

در قسمت غربی رودخانه‌ منطقه‌ی باستانی «باستاکیا» قرار دارد. این منطقه با خانه‌های زیبای شنی و قلعه‌های بادی سعی در تهویه هوای گرم دبی به روش سنتی در گذشته داشته است.

 • ساعات بازدید از ۹ صبح تا ۶ عصر
 • فاصله زمانی از روستا تا «باستاکیا» ۸ دقیقه پیاده و ۲۲ دقیقه با تاکسی

موزه دبی

سفر به دبی

موزه‌ی دبی بهترین مکان برای نگاهی اجمالی به این شهر قبل از نفت‌خیزی و توریستی شدن دبی و تماشای تحول آن در طول چند دهه است. از محدوده‌ سلاح‌های خاورمیانه گرفته تا یک مسجد و حتی سبک زندگی بادیه‌شینی عشایری را می‌توانید در اینجا تماشا کنید.

 • ساعات بازدید از ۸:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب
 • فاصله زمانی از «باستاکیا» تا موزه ۴ دقیقه پیاده

نهر دبی

سفر به دبی

نهر دبی شهر را به ۲ بخش دیره به سمت شمال و «بور دبی» (Bur Dubai) در جنوب تقسیم می‌کند. این نهر یک عنصر معاصر در رشد شهر است و برای اولین بار مهاجران را برای ماهی و مروارید به اینجا جذب کرد. در ۴۰۰ سال پیش روستاهای کوچک در کنار نهر رشد کردند در حالی که عصر مدرن از دهه‌ی ۱۸۳۰ زمانی که قبیله بنی یاس در منطقه سکونت داشتند، آغاز شد.

 • فاصله زمانی از موزه تا نهر ۶ دقیقه پیاده

بازار طلا و ادویه

سفر به دبی

بازار طلا و ادویه در دیره، در میان کوچه پس کوچه‌ها پنهان شده است. قیمت‌های این بازار منطقی و کیفیت طلاهای آن هم بالا است. چانه‌زنی بخش جدایی‌ناپذیر از معاملات این بازار است. اگر هم علاقه‌ای به خرید کردن ندارید می‌توانید تنها در این بازار مشغول قدم زدن شوید و از دیدن مغازه‌های درخشان و پر زرق‌وبرق آن لذت ببرید.

 • ساعات بازدید از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
 • فاصله زمانی از نهر تا بازار ۴ دقیقه پیاده
روز اول سفر به دبی

روز اول سفر به دبی

دبی شهری مدرن، پر از برج‌های سر به فلک‌ کشیده، مجلل و گران است که شگفتی‌های بی‌نظیری را در خود جای داده است. از پیست اسکی در دل بیابان گرفته تا بزرگ‌ترین مراکز خرید و از شهر ونیزی و بلندترین برج دنیا تا جزایر مصنوعی ساخت بشر، همه و همه از عجایب این شهر مدرن هستند.

روز اول

مسیرهای روز اول

مرکز خرید دبی

سفر به دبی

این مرکز خرید، به معنای واقعی کلمه، لوکس و مجلل است. بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه این مرکز، میزبان مشهورترین نام‌ها در زمینه‌‌های مختلف از جمله صنعت مد هستند. این مرکز دارای آکواریوم، پیست اسکیت و امکانات ورزشی متعدد است. این تفریحات در کنار رستوران‌ها و سینما، بهترین فرصت را برای گردشگران فراهم می‌کنند تا ساعت‌ها در کنار هم از سفرشان لذت ببرند.

 • ساعات بازدید از ۱۰ صبح تا ۱ صبح روز بعد

آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی

سفر به دبی

یکی از جاذبه‌های برتر شهر، آکواریوم دبی است که ۱۴۰ گونه‌ی دریایی را در مخزن عظیم‌الجثه‌ی معلقی واقع در مرکز خرید دبی در خود جای داده است. علاوه بر این می‌توانید وارد باغ وحش زیر آب شده و در میان تونل‌های آکواریوم قدم بزنید.

 • ساعات بازدید از ۱۰ صبح تا ۱۱ شب
 • فاصله زمانی از مرکز خرید دبی تا آکواریوم دبی ۱ دقیقه پیاده

رستوران «الحلاب» (Al Hallab)

سفر به دبی

بعد از خرید به رستوران «الحلاب» بروید و به صرف غذایی لبنانی در کنار آبشار بکر مرکز خرید دبی مشغول شوید.

 • ساعات بازدید از ۸ صبح تا ۱ صبح روز بعد
 • فاصله زمانی از آکواریوم دبی تا رستوران کمتر از ۱ دقیقه پیاده

برج خلیفه

سفر به دبی

برج زیبای برنزی و شیشه‌ای خلیفه، بلندترین بنای جهان با ۸۲۸ متر ارتفاع است. این برج شامل ۳ ایوان برای نمایش محیط بیابانی و شهری اطراف است. آسانسورها، بازدیدکنندگان را با سرعت ۱۰ متر در ثانیه تا طبقه‌ی ۱۲۴ بالا می‌برند تا به تماشای نسخه‌ی کوچک شده‌ی دبی، خلیج همیشه فارس و کویر بنشینند.

 • فاصله زمانی از رستوران تا برج خلیفه ۱۰ دقیقه پیاده

مرکز خرید سوق البهار

سفر به دبی

سوق البهار یک بازار مدرن است که به طور همزمان جذابیت قدیمی و آسایش عصر حاضر را ارایه می دهد. این بازار در غذاهای بین‌المللی تخصص دارد. رستوران‌های این مکان تقریبا هر نوع غذایی را سرو می‌کنند. از فلافل گرفته تا هوموس، ادویه کاری، ماهی، چیپس و غذاهای گیاهی. همچنین اگر احساس خستگی کردید و نیاز به کمی آرامش داشتید، تعدادی کافه وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها مدتی توقف کنید.

 • ساعات بازدید از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
 • فاصله زمانی از برج خلیفه تا سوق البهار ۱۵ دقیقه پیاده

رستوران «بایس میر» (Bice Mare)

سفر به دبی

این رستوران که تبحر زیادی در غذاهای دریایی دارد، با تراسی روباز و نمایی از برج خلیفه پذیرای شما خواهد بود.

 • ساعات بازدید از ۱۲ ظهر تا ۱۱:۳۰ شب
 • فاصله زمانی از سوق البهار تا رستوران ۳ دقیقه پیاده

فواره‌های دبی

سفر به دبی

از آنجایی که اینجا دبی است، مسلما این فواره‌ها هم بزرگترین فواره‌های رقصنده‌ی جهان هستند. ۶,۶۰۰ چراغ در امتداد ۲۷۵ متر طول دریاچه‌ی برج قرار دارد که زیبایی خاصی به آن بخشیده است. نمایش این فوارها از ساعت ۶ عصر تا ۱۱ شب هر ۳۰ دقیقه یک بار اجرا می‌شود و آب فواره‌ها تا حدود ۱۵۰ متر به هوا پرتاب می‌شود.

 • ساعات بازدید از ۶ صبح تا ۱۲ شب
 • فاصله زمانی از رستوران تا فواره‌ها ۲ دقیقه پیاده
سفر ۷ روزه به دبی

سفر ۷ روزه به دبی

در این مطلب، تلاش ما بر این است که برنامه‌ی سفری مفید و مختصری برایتان آماده کنیم تا بتوانید یک سفر ۷ روزه‌ی لذت‌بخش در دبی و ابوظبی داشته باشید. هدف اصلی ما این است که شما را با بهترین مناطق گردشگری، رستوران‌ها و مراکز خرید دبی آشنا کنیم تا بدون اتلاف وقت بتوانید نهایت استفاده از سفر خود را داشته باشید.

روز اول

پارک صفا

دبی

 • متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت.

می‌توانید روز اول خود را در پارک صفای دبی سپری کنید. پارک ۶۴ هکتاری صفا، پارکی محلی است که در خیابان شیخ زاید در شهر دبی و امارات متحده عربی قرار دارد. این پارک در سال ۱۹۷۵۵ در حومه‌ی شهر دبی ساخته شد.

مراکز خرید؛ مرکز خرید ابن بطوطه

دبی

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

مرکز خرید ابن بطوطه عنوان بزرگترین مرکز خرید تفریحی جهان را با خود به یدک می‌کشد. این مرکز را برای بزرگداشت «ابن بطوطه»، جهانگرد بزرگ عرب طراحی کرده و ساخته‌اند.

بازدید از بازار طلا و ادویه

دبی

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

بازار طلا و ادویه در دیره، در میان کوچه پس کوچه‌ها پنهان شده است. قیمت‌های این بازار منطقی و کیفیت طلاهای آن هم بالا است. چانه‌زنی بخشی جدایی‌ناپذیر از معاملات این بازار است.

پارک آبی ویلد وادی (Wild Wadi)

Wild Wadi

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

پارک آبی ویلد وادی بزرگترین استخر موجی  در سراسر امارات متحده عربی محسوب می‌شود. چیزهای زیادی برای لذت بردن بزرگسالان و حتی بچه‌ها در اینجا وجود دارد. برای مدتی دوری از صدا و شلوغی هم که شده، چند ساعتی را در این پارک آب سپری کنید. مطمئنا لذت آن در خاطرتان خواهد ماند.

پس از اینکه در پارک آبی وادی خستگی در کردید، می‌توانید به هتل خود بازگشته و استراحت کنید و آماده‌ی روز دوم شوید.

روز دوم

برج خلیفه

برج خلیفه

 • متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت

معروف‌ترین ساختمان دبی برج خلیفه است که با ارتفاع ۸۲۹٫۸ متر، بلندترین ساختمان جهان است. برای بسیاری از بازدیدکنندگان رفتن به سکوی مشاهده در طبقه ۱۲۴ کاری است که حتما باید در این شهر انجام دهند.

ساحل جمیرا

ساحل جمیرا

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

ساحل زیبای جمیرا، با شن‌های سفید، یکی از بهترین مقاصد ساحلی برای گردشگران است. در امتداد این ساحل، هتل‌هایی وجود دارد که از معروف‌ترین اقامتگاه‌های گردشگران به شمار می‌رود.

برج العرب

برج العرب

 • متوسط زمان بازدید: ۳۰ دقیقه الی ۱ ساعت

اگر هزینه‌ی اقامت در هتل برج‌العرب برایتان گران است، می‌توانید تنها با تماشای آن از زیبایی‌اش لذت ببرید!

دبی مال

دبی مال

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

دبی مال، یکی از بهترین مراکز خرید شهر است که می‌توان از برج خلیفه به آن وارد شد. گزینه‌های تفریحی نیز همچون اسکیت روی یخ، مراکز بازی و مجتمع سینمایی در آن قرار دارد.

روز سوم

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

یکی از جاذبه‌های برتر شهر، آکواریوم دبی است که ۱۴۰ گونه‌ی دریایی را در مخزن عظیم‌الجثه‌ی معلقی واقع در مرکز خرید دبی در خود جای داده است.

دهکده‌ی میراث و غواصی

دهکده‌ی میراث و غواصی

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

میراث معماری، فرهنگی و دریایی دبی در دهکده‌ی میراث و غواصی (Heritage and Diving Village) به نمایش گذاشته می‌شود. این دهکده با غواصی مروارید و ساخت لنج در ارتباط است که دو مهره‌ی اصلی تاریخی دبی به شمار می‌روند.

جاده‌ی شیخ زاید

جاده‌ی شیخ زاید

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

جاده‌ی شیخ زاید، شاهراه اصلی دبی است که از میان منطقه‌ی تجاری مرکز شهر می‌گذرد. این بزرگراه هشت‌لاینی با محافظ‌های شیشه‌ای، کروم و فولادی مستحکم احاطه شده است.

مسجد جمیرا

مسجد جمیرا

 • متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت

مسجد جمیرا از نظر خیلی‌ها، زیباترین مسجد دبی است. این مسجد شباهت زیادی به مسجد الازهر قاهره دارد که هشت برابر بزرگ‌تر از آن است.

روز چهارم

شن‌سواری در دبی

دبی

 • متوسط زمان بازدید: ۵ ساعت

دبی دارای برخی از زیباترین تپه‌های ماسه‌ای دنیا است. نظارت بر این ورزش در این کشور زیاد است، از همین رو گردشگران و علاقه‌مندان می‌توانند خیلی آسان و راحت به انجام این ورزش بپردازند.

بازدید از موزه‌ی دبی

بازدید از موزه‌ی دبی

 • متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت

روز پنجم

بیابان گردی در دبی

بیابان گردی در دبی

 • متوسط زمان بازدید: ۳ ساعت

ظاهرا تنها امارات متحده عربی می‌تواند از یک بیابان خشک و بی‌آب و علف، یک جاذبه‌ی توریستی بسازد. تورهای بعدازظهری کویر در دبی تا زمانی که خورشید غروب کند، شامل صحرانوردی (با ماشین) سندبوردینگ یا بالون هوای داغ بر بالای شن‌های روان است.

گشت و گذار در بازار امارات

گشت و گذار در بازار امارات

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

بازار امارات تماشایی ترین، و یکی از بزرگترین‌ بازارهای دبی است که بازدید از خرده‌فروشی های آن تجربه‌ای خوب محسوب می‌شود. این بازار ۴۵۰ فروشگاه لوکس و مجلل دارد که هرچیزی از برندهای مختلف را به فروش می‌رسانند.

بازدید از مرکز گلوبال ویلیج (دهکده‌ی جهانی)

مرکز گلوبال ویلیج (دهکده‌ی جهانی)

متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

دهکده‌ی جهانی به خوبی یک فضای شاد را با فروشگاه‌ها ترکیب کرده است. در فضایی به سبک جشنواره‌ای، غرفه‌های نمایندگی کشورهای جهان، کالاهای مرتبط، مصنوعات و مواد غذایی را به فروش می‌رسانند. همچنین رویدادهای متنوع و سرگرم کننده‌ای در این مرکز برگزار می‌شود.

روز ششم

تمرکز روز ششم و هفتم عمدتا بر ابوظبی خواهد بود.

مسجد شیخ زاید (سومین مسجد بزرگ جهان)

مسجد شیخ زاید

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

یکی از جاذبه‌های دیدنی کشور امارات که در ابوظبی قرار دارد، مسجد بزرگ شیخ زاید است که در سفر به این شهر، به هیچ‌وجه نباید بازدید از آن را از دست بدهید.

مارینا مال (مرکز خرید مارینا)

مارینا

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

مارینا مال، بازاری زیبا با نمایی شگفت‌انگیز است که مقصد خرید اغلب گردشگران به شمار می‌رود و انواع برندهای لوکس بومی و بین‌المللی در آن یافت می‌شوند.

ساحل Corniche

Corniche

متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت

ساحل Corniche مکانی عالی برای سپری کردن چند ساعت مفرح به همراه خانواده یا دوستان است. در طول ۸ کیلومتر امتداد این ساحل تفریحات و سرگرمی‌های زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

کاخ امارات

کاخ امارات

 • متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت

کاخ امارات در واقع یک هتل است که گردشگران در سفر به ابوظبی، برای یک بار هم که شده باید از آن بازدید کنند.

روز هفتم

دنیای فراری (تم پارک) ابوظبی

دنیای فراری (تم پارک) ابوظبی

 • متوسط زمان بازدید: ۳ ساعت

اولین تم پارک براساس برند فراری در تمام دنیا که مکانی شگفت‌انگیز برای سرگرم شدن به همراه خانواده و دوستان به شمار می‌رود. در اینجا می‌توانید هر مورد سرگرم‌کننده‌ای از این برند مشهور را تجربه کنید.

رستوران Circo ابوظبی

رستوران Circo ابوظبی

 • متوسط زمان بازدید ۱ ساعت

به محض ورود به این رستوران، احساس خواهید کرد که در چادرهای سیرک اروپایی هستید. دکورهای این مکان فوق‌العاده است.

لذت آب‌بازی در دنیای آبی یاس

لذت آب‌بازی در دنیای آبی یاس

 • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت

دنیای آبی یا سرزمین آبی یاس یکی از بهترین نقاطی است که در سفر به ابوظبی می‌توانید از آن بازدید کنید، به ویژه اگر عاشق پارک‌های آبی باشید.

باغ وحش پارک امارات

باغ وحش پارک امارات

 • متوسط زمان بازدید

اگر عاشق طبیعت و حیوانات مختلف هستید، بدون شک باغ وحش پارک امارات برایتان جذاب خواهد بود. این باغ وحش میزبان ۱,۷۰۰ حیوان زیبا است که همین موضوع آن را برای افراد رده‌های سنی مختلف به مکانی سرگرم‌کننده تبدیل کرده است.